Kde se vzalo jméno Kablík

1. 12. 2012

Často se mě lidé ptají, proč zrovna Kablík. Pro odpověď musím jít do roku 2007, kdy jsem jako dvanáctiletý kluk začal poprvé programovat v PHP. Z možností programování jsem byl nadšený, a proto jsem chtěl ihned (bez znalostí a cíle) vytvořit něco velkého. Asi si pamatujete, že v těchto letech nebyly online služby vůbec na takové úrovni, jako nyní (2012). Mou vizí byla praktická domovská stránka po vzoru seznamu, která ale bude mít více funkcí (a dokonce chvíli i měla, např. sms zdarma nebo poznámky, které přibyly na Seznam až později).

Nastala otázka, jak web pojmenovat. První pracovní název bylúr proVás.cz. Tato doména byla ale obsazená a tak jsem dumal... A přišel jsem na Kablík (síťový, v té době wifi ještě tolik nefrčela). První název tedy byl Kablík.cz - Vaše spojení se světem.

Teď si vzpomínám, že původní záměr byl nejprve jen zpravodajský portál, který jsem až posléze rozdělil na domovskou stránku s moduly a stránku se zprávami (přesunuta na gate.kablik.cz - Brána do světa). Inu, plány byly veliké (katalog odkazů, e-mailový klient, zkrátka Seznam jak vyšitý na hostingu za 1500 Kč ročně :-)).

Tato vize mi vydržela do podzimu 2009, kdy jsem zhrzen neúspěchem koncept zavrhl. Doménu jsem pak využil k prezentaci mých dosavadních prací. A tak je tomu až do dnes.

Takto vypadaly moje osobní stránky v roce 2009 

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář.

Přidat příspěvek